NOVINKY A AKCE

V rámci pobočného spolku SPMP Praha - jih byl založen turistický klub TK SEMTAM Praha - jih, pod vedením Jany Čajkové. Náš klub bude pořádat jednodenní turistické výlety, víkendové akce v přírodě, zaměříme se na poznávání našich měst, hradů, zámků a jiných zajímavostí. 

Akcí se mohou zúčastňovat členi kteréhokoliv pobočného spolku , jejich rodinní příslušníci, kamarádi, přátelé.

 

 

AKCE A VÝLETY

 

Pochod za povidlovým koláčem 2019

Tato akce se již uskutečnila. Brzy se zde dozvíte podrobnosti.

 

PŘIPRAVUJEME

 

Výlet do středověké tvrze Villa Dreucici 18. 5. 2019

Sraz: 9:15 hod. na stanici metra Českomoravská, v 9:30 nám jede autobus č. 375, stanice Dřevčice. Průkazy ZTP nebo ZTP/P s sebou, kdo nemá ZTP, platí jízdné dle tarifu.

Účastnický poplatek: 200 Kč na osobu (v ceně je oběd a servis personálu, předpokládám, že bude stejný jako loni), vyberu na místě.

Kdo chce zvolit dopravu vlastním autem, prosím, dejte mi to vědět, ať na vás nečekáme u autobusu.

Na programu budeme mít různé hry a soutěže, takže doporučuji pohodlné oblečení a boty a hlavně dobrou náladu.

Návrat podle chuti, většinou odjíždíme okolo 14 hod.

Přihlášku na jednodenní akci můžete poslat mailem na janas.cajkova@gmail.com nebo poštou na adresu: Pirnerova 1396, 142 00 Praha 5

Případné dotazy tel.: 602 332 828

Těším se na Vás Jana Čajková

 

Volnočasové aktivity 

V letních měsících proběhne několik akcí v rámci oslav 50. výročí založení SPMP ČR, které jsme zahájili v loňském roce. Půjdeme na exkurzi do Národního muzea na výstavu Keltové, kde budeme mít možnost vidět nejvzácnější předměty z této doby. Je zde vystavena bohatě malovaná keramika, mince, bronzové šperky. Uvidíme zde i kopie keltských obydlí. Pojedeme také na výlet vláčkem. Novinkou bude exkurze na letiště Václava Havla, kde budeme mít možnost navštívit zázemí mnoha zajímavých profesí. Uvidíme nejmodernější hasičskou stanici v ČR a poznáme provoz na odbavovacích plochách. Dostaneme se do těsné blízkosti letadel, budeme sledovat starty a přistání. Navštívíme nově otevřené muzeum filmu, které nese název "NaFilM". Je tady spoustu zajímavých atrakcí pro všechny kategorie diváků. Informace dostanou všichni účastníci "Výpravy do Dřevčic", ostatní mě v případě zájmu kontaktujte na níže uvedeném telefonním čísle nebo vyplňte přihlašovací formulář.

Dana Lacinová tel.: 606 511 304

 

Akademie pro občany, seniory a zdravotně handicapované - nabídka akce.

Ze statistického hlediska jsou senioři a zdravotně postižení nejohroženější skupinou zasaženou kriminální činností. V rámci výročí 50. let SPMP ČR jsme navázali spolupráci s Městskou policií hl. města Prahy, abychom společně zorganizovali první ročník Akademie, která se zabývá účinnou prevencí kriminality páchanou na našich nejslabších. "Akademie" je cyklus vzdělávacích programů vedených moderní alternativní metodou srozumitelnou i pro naše osoby s handicapem. V rámci tohoto cyklu mohou členi SPMP ČR absolvovat třináct přednášek, které se budou pravidelně konat každý týden v zasedací místnosti ve druhém patře v Karlíně, Karlínské náměstí 12, Praha 8. Den a hodinu operativně domluvíme podle potřeb zúčastněných. Bude to vždy stejný všední den a stejná hodina (třeba od 13 - 15hod).  Na každou přednášku bude zajištěno občerstvení. Účastníci se dozvědí více o zajištění osobního bezpečí, zabezpečení majetku, o finanční gramotnosti, kriminalistice, základech první pomoci, obraně proti podvodníkům nebo domácímu násilí či o povinnostech při chovu psů. Součástí cyklu je také návštěva Muzea Policie České republiky, Psího domova v Tróji nebo Centrálního operačního střediska městské policie.

Slavnostní zahájení Akademie proběhne v únoru 2019. Po absolvování akademie každý dostane upomínkový list a drobné předměty potřebné k zajištění bezpečnosti občana. Pro členy SPMP ČR je tato akce zdarma. Nečleni budou hradit poplatek za občerstvení. Přihlášky  mohou zájemci vyplnit a poslat pomocí přihlášky na jednodenní akci  nebo na webových stránkách  https://www.spmppraha-jih.cz/.  Můžete telefonovat své dotazy na níže uvedené telefonní číslo. Organizátor: Dana Lacinová, tel.: 606 511 304 po 17 hodině, Zuzana Bláhová, tel.: 732988250

 

 

 

 

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

SPMP ČR pobočný spolek Praha - jih, IČ 04069811 transparentní účet u FIO banky: 2300866657/2010

Levského 3209/7
143 00 Praha 4 - Modřany
Tel.: +420 606 511 304 spmp.praha-jih@seznam.cz