AKCE, KTERÉ JIŽ PROBĚHLY 2018

17. ročník "Vánočního turnaje ve stolním tenisu jednotlivců" 2018

9. 12. 2018

Turnaje ve stolním tenisu se letos zúčastnilo 30 sportovců ze sedmi sportovních klubů (Slavoj, Šemík, Tloskov, Ledce, Paprsek, Běžci, Královské Vinohrady) v pěti výkonnostních skupinách.

16. - 18.11. 2018, Dvůr Králové nad Labem, ZŠ Ve Strži

Za SK Slavoj Praha jih a SK Šemík Praha jih se zúčastnilo 12 sportovců a 4 trenérky.

Jednotlivci získali 5 x 1. místo, 2 x 2. místo, 3 x 3. místo, 1x 4. místo a 1x 5. místo. Ve dvojhrách jsme si odvezli domů 3 x 2. místo, 3 x 3. místo a 2 x 4. místo.

Republikový turnaj ve stolním tenisu 2018

Jindřichův Hradec stolní tenis 2018

26. - 27.10. 2018

Turnaj ve stolním tenisu s místními kamarády. Protože pršelo, tak jsme místo procházky městem v sobotu dopoledne zašli do muzea, podívat se na Krýzovy jesličky a další zajímavosti. Odpoledne pak probíhal turnaj a večer jsme zakončili na bowlingu. V neděli jsme se zastavili u Floriána, popili kávičku a pak už jsme museli jet domů.

Stolní tenis v Jindřichově Hradci 2018

Atletický Jindřicháč 2018

28.9.2018
Atletický trojboj: běh na 60 metrů, skok do dálky, hod míčkem, vrh koulí a navíc běh na 200 metrů. Večer jsme si zahráli bowling.

2. ročník republikového turnaje v bowlingu 2018

12. -14.10. 2018
Republikový turnaj v bowlingu ČHSO. Náš klub zastupovalo šest sportovců. V jednotlivcích získali dvě zlaté, dvě stříbrné, jednu bronzovou a jednu bramborovou medaili. V soutěži dvojic jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

Republikový turnaj v bowlingu 2018

1. ročník regionálního turnaje Prahy v bowlingu 2018

22.9. 2018 - 1. ročník.
Z našeho klubu se zúčastnilo devět sportovců a dva partneři. V deseti výkonnostních skupinách, byli naši v prvních šesti a získali pět zlatých, tři stříbrné a jedno čtvrté místo. V unified párech máme 1. a 4. místo. Pravidelné tréninky jsou znát.

1.ročník regionálního bowlingu Praha 2018

Malešický "veletrh" sportu 2018

16.9. 2018

Malešický park, přálo nám počasí, lidí přišlo opravdu hodně. Náš stánek (SK Slavoj SPMP Praha jih) nebyl míjen bez zájmu, nejvíc ale zaujala možnost vyzkoušet si bollo ball a bocce. Celý den jsme se nezastavili a někdy zájemci ze všech věkových kategorií museli stát i frontu. V bocce i bollo ballu si často party, nebo rodiny zahráli malé turnaje.

Rehabilitační pobyt v Lomnici nad Popelkou 2018

Vrch Tábor, 10. -17. 8. 2018.
Nový rehabilitační pobyt, zaměřený na turistiku. V okolí tohoto města je úžasná příroda, přálo nám počasí, navštívili jsme mnoho zajímavých cílů a relaxovali jsme.

Lomnice nad Popelkou 2018

8. sportovně-rehabilitační letní pobyt Harrachov 2018

28. 7. - 5. 8. 2018
Po celou dobu pobytu bylo vedro. Ale přesto jsme nevynechali tradiční výlety k Mumlavským vodopádům, Anenským údolím, k vodopádům Kamenice a na Polské hranice. Chodili jsme si pro léčivou vodu ke Sv. Janu Nepomuckému, jen tak do lesa a také na koupaliště. V osobním volnu vyrazily skupinky na bobovou dráhu, nebo lanovkou na Čertovu horu. Den jsme začínali rozcvičkou v hotelovém bazénku, vyzkoušeli jsme si atletické disciplíny, hráli přehazovanou a večer zkoušeli střílet lukem, házet šipkami a bollo ball. Tradiční turnaj ve stolním tenisu hráli všichni s velkým nasazením. Jemnou motoriku jsme vylepšovali ručními pracemi - malováním dřevěných ještěrek, tašek, broušením motivů na skleničky. Bavilo nás i smaltování lžiček a příborů, zdobení vánočních kouliček a tvorba obrazů technikou ebru. Pobyt jsme si užili a těšíme se, že na stejné místo opět přijedeme za rok.

26. ročník Zimní hry ČHSO v klasickém sjezdovém lyžování 10. - 15. 1. 2018 Horní Malá Úpa

Účastníci:

sportovci běžci: Bláhová Michaela, Johanisová Blanka, Procházka Aleš, Vadlejch Petr,

sportovci sjezdaři: Lázničková Lenka, Kriso Petr (Šemík Praha)

trenéři – doprovod: Bláhová Zuzana, Johanisová Jitka, Procházková Jitka (Šemík Praha)

Letošních her 2018 se zúčastnilo 147 sportovců, celkový počet účastníků s trenéry, rozhodčími, dobrovolníky se přiblížil počtu 250 osob. Za SK Slavoj a SK Šemík odjelo bojovat šest sportovců a s nimi jako doprovod tři trenérky. Sportovní akce byla podle regulí olympijského hnutí zahájena přinesením olympijského ohně, slibem sportovců i rozhodčích. Na zahájení 27. ročníku přišel i zástupce obce Horní Malá Úpa, která v tomto roce slaví 452 let od založení. Účastníkům přálo počasí, snad i zásluhou Krakonoše, který hry zahájil a byl přítomen i při oceňování sportovních výsledků. Sněhu byl dostatek a tak probíhaly všechny soutěže ve sjezdu i běžeckém lyžování, tak, jak si všichni přáli.

Letošní ročník byl nominační na Světové zimní olympijské hry Speciální olympiády. Všichni účastníci, kteří se umístili na prvních místech, byli v osudí. Mezi šťastnými, kteří byli vylosováni, je i naše zástupkyně ve sjezdu Lenka Lázničková, a tak pojede příští rok do Rakouska reprezentovat ČR. Po celou dobu pobytu se nikdo z našich účastníků nezranil, ani neonemocněl. Fotky najdete v naší fotogalerii.